projekt młodzieżowy pt. "WOW TV nadaje"

W Powiatowym Centrum Kultury już wkrótce powstanie młodzieżowa telewizja internetowa- WOW TV w ramach programu "Równać Szanse 2020" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Uczestników projektu czeka prawdziwa przygoda z mediami w tle. Młodzi ludzie będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich i warsztatach montowania filmów, a to wszystko po to, by wypromować, stworzyć i poprowadzić własną telewizję, tworzoną przez młodzież dla młodzieży. Uczestnicy będą mogli poznać warsztat dziennikarza od podszewki podczas wizyty w siedzibie Radia Opole. Podczas trwania projektu młodzież wcieli się w role prezenterów telewizyjnych, reporterów, grafików, montażystów oraz specjalistów od marketingu i samodzielnie zbuduje studio telewizyjne. Nie zabraknie okazji, by wystąpić przed kamerą, przeprowadzić wywiad czy napisać artykuł. Młodzież stworzy także samodzielnie reportaż o powstaniu telewizji, który zaprezentujemy szerszej publiczności. Przewidzieliśmy też świętowanie zakończenia projektu wspólną wizytą w kinie.
Udział w półrocznym projekcie jest bezpłatny. Na zgłoszenia zainteresowanych w wieku 13-19 lat czekamy do 12.02 pod numerem tel. 77 412 30 13.
Pierwsze spotkanie odbędzie się już 19.02.2021 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich (stacjonarnie lub online- zależnie od aktualnej sytuacji epidemicznej oraz obowiązujących obostrzeń)

Spotkanie z poezją Herberta

Z inicjatywy p. Wiesławy Tubek 19 stycznia 2021 r. uczniowie naszego liceum uczestniczyli w spotkaniu online z profesorem Lechem Giemzą, wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pomysłodawcą i koordynatorem projektu Książka z plecaka. Profesor przybliżył postać Zbigniewa Herberta i zainicjował wspólną pracę nad tekstem Ci, którzy przegrali. Wierzymy, że to dopiero początek współpracy i rozmów o literaturze. Spotkanie poprowadziła p. Barbara Górecka-Uryga.

Poradnia Psychologiczni-Pedagogiczna zaprasza

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i skorzystania z porady terapeutycznej lub wizyty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelcach Opolskich, która jest czynna codziennie od 8.00-16.30.
Kontakt telefoniczny i malowy z placówką 77 4613026, 519360791 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Mamy nadzieję, że zaproponowane formy współpracy będą pomocne i przyczynią się do pełniejszego wsparcia procesu rozwoju młodego człowieka.
Zapraszamy także do obserwowania naszej strony internetowej www.ppp.strzelce.szkolnastrona.pl oraz strony na Facebooku, gdzie pojawiają się bieżące informacje.
Pozdrawiam
Mirosława Stańczak
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Strzelcach Opolskich

Razem na Święta

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Razem na Święta”. Celem tej inicjatywy jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak i również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. W dniu 22 grudnia bieżącego roku dwie przedstawicielki naszego Samorządu Uczniowskiego: Hanna Kozołup i Karolina Jankowska przekazały opiekunowi Barki – ks. Józefowi Krawcowi kartki bożonarodzeniowe wykonane przez wolontariat oraz uczniów naszego liceum. W ramach podziękowania Samorząd Uczniowski otrzymał od mieszkańców Barki własnoręcznie upieczone pierniki oraz kieszonkowe kalendarze na rok 2021. Uczennice odwiedziły także Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Tarnowie Opolskim, gdzie przekazały dzieciom paczki ze słodyczami oraz ubraniami.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizacji tej akcji!