SYSTEM REKRUTACJI ELEKTROCZNEJ - REJESTRACJA

Kandydaci do klasy I D medyczno-farmaceutycznej dwujęzycznej z  językiem angielskim (niezależnie od tego, na której pozycji we wniosku ta klasa się znalazła) zobowiązani są dostarczyć wydrukowany wniosek do sekretariatu lub przesłać przez system w wersji elektronicznej najpóźniej 30 maja.

Kandydaci, którzy na liście preferencji we wniosku nie posiadają w ogóle klasy I D medyczno-farmaceutycznej dwujęzycznej z  językiem angielskim, zobowiązani są dostarczyć wydrukowany wniosek do sekretariatu lub przesłać przez system w wersji elektronicznej najpóźniej 20 czerwca.

oświadczenie o samotnym wychowywaniu

oświadczenie o wychowywaniu w rodzinie wielodzietnej

Pożegnanie absolwentów

Stało się. Trzyletnie liceum przeszło do historii. W piątek 29 kwietnia w auli strzeleckiego ogólniaka pożegnaliśmy uczniów ostatnich klas, którzy już 4 maja rozpoczną sesję maturalną. To ostatni rocznik uczący się w liceum na podbudowie gimnazjum. Dla niektórych uczniów było to pożegnanie nie tylko z liceum, ale też w ogóle z budynkiem szkoły, w której uczyli się sześć lat, ponieważ wcześniej byli podopiecznymi tutejszego gimnazjum dwujęzycznego – docenianego, ale zamkniętego w ramach ostatnich reform wydłużających naukę w liceach do czterech, a w szkołach podstawowych do ośmiu lat.

Tegoroczni absolwenci Broniewskiego, niezależnie jednak od tego, z jakich gimnazjów przyszli, dali w piątek wyraz swojego przywiązania do szkoły. Było wiele wzruszeń, gratulacji i podziękowań. Teraz jeszcze tylko matura i będzie można rozpocząć realizację dalszych planów. Może wyjazd na studia, może zdobywanie doświadczeń zawodowych, a może inny plan na siebie. Gdziekolwiek pójdziecie i cokolwiek będziecie robić, pamiętajcie, że ta szkoła pozostanie dla Was domem. Odwiedzajcie nas, kiedy tylko możecie. Powodzenia i połamania piór!!!

Święto Konstytucji 3 maja

Czwartkowym apelem uczciliśmy Święto Narodowe Trzeciego Maja. Młodzież i nauczyciele zgromadzeni w auli obejrzeli film na temat obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 maja 1791 roku”, wysłuchali recytacji wiersza Ignacego Krasickiego „Hymn do miłości ojczyzny” i obejrzeli prezentację na temat wartości oświeceniowych zawartych w Konstytucji 3 maja. Uroczystość zwieńczyło wspólne odśpiewanie pieśni „Witaj majowa jutrzenko” do słów Rajnolda Suchodolskiego, który napisał ją w okresie powstania listopadowego.

Finał wojewódzki w tenisie stołowym

Finał wojewódzki w tenisie stołowym dziewczyn drużynowo odbył się 8 kwietnia w Nysie. Nasza szkoła wywalczyła na nim 4. miejsce. Reprezentowały nas Dominika Niedźwiecka, Nina Syczewska i Julia Misiec. Serdecznie gratulujemy!!!

Nasze licealistki jadą na etap wojewódzki OKR

Nasze licealistki pod opieką p. Wiesławy Tubek ponownie odniosły sukces w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Tym razem na etapie rejonowym i będą reprezentowały szkołę na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Lista osób nagrodzonych:
- Wiktoria Sobota – 1. miejsce
- Anna Mazurek – 3. miejsce
- Emilia Klonz – wyróżnienie