eTwinning

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie eTwinning „Comparing lives”. Oprócz naszej szkoły biorą w nim udział szkoły z Niemiec, Francji i Czech. W ramach projektu młodzież cyklicznie musi wykonać określone zadanie w języku angielskim. W tym miesiącu zajmowano się uroczystościami, świętami i tradycjami. Projekt skończy się w kwietniu i wtedy pochwalimy się efektami współpracy.

I etap egzaminu DSD II

24 listopada 13 uczniów naszej szkoły przystąpiło do I etapu egzaminu certyfikującego z języka niemieckiego DSD II na poziomie C1. II etap w grudniu. Uczniowie będą wtedy rozwiązywać zadania ustne. Pamiętajcie, że nasza szkoła posiada specjalne zezwolenie na przeprowadzanie podobnych egzaminów. DSD (Deutsches Sprachdiplom) jest dla naszych uczniów egzaminem bezpłatnym.

Tydzień Edukacji Globalnej

Za nami koniec Tygodnia Edukacji Globalnej, podczas którego realizowaliśmy zadania przesłane do szkoły przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dotyczyły one równości płci i zmian klimatycznych na świecie. Dowiedzieliśmy się, czym są granice, jakie są ich rodzaje oraz poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat migracji. Nasze pomysły przedstawialiśmy w formie plakatów, kodów QR oraz memów. Przeprowadziliśmy też wśród uczniów oraz wśród kadry naszej szkoły ankiety, których wyniki bardzo nam pomogły w realizacji zleconych zadań.

Projekt pobudził naszą kreatywność oraz chęć do działania na rzecz zmian otoczenia. Mamy nadzieję, że nasza praca zostanie doceniona w szkole i coraz więcej osób zainteresuje się problemami współczesnego świata.

W projekcie wzięli udział uczniowie klas 3., realizujący WOS na poziomie rozszerzonym: Katarzyna Pałosz, Oliwia Dąbrowska, Natalia Kwiatkowska, Nadia Koźlik, Agata Wyschka, Karolina Cedzich, Estera Paluch, Katarzyna Muszkiet, Natalia Kozioł, Amalia Kinder, Małgorzata Golombek, Maja Spuła, Emilia Chrobak, Natalia Gołębiewska, Nikodem Paluch, Michał Małyszka, Kacper Gruszka, Łukasz Wegner oraz Andrzej Biernacki.

.

Dnia 18 listopada 2021 roku reprezentacja szkoły w szachach drużynowych w składzie Nina Syczewska, Anatolij Syczewski, Łukasz Hasterok oraz Piotr Stachowicz zajęła I miejsce w finale powiatowym rozegranym w CKZiU w Strzelcach Opolskich. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w półfinale wojewódzim, który odbędzie się 25 listopada w naszej szkole.

Szlachetna Paczka

Wolontariat szkolny wraz z Samorządem Uczniowskim współorganizują pomoc w ramach Szlachetnej Paczki. Zbiórka funduszy i niezbędnych artykułów odbędzie się w dniach od 22-26 listopada 2021. Więcej informacji u szkolnych koordynatorów akcji Pani Beaty Mehlich i Pana Pawła Pagacza. Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy.