Tak czy nie dla energii jądrowej

„Tak czy nie dla energii jądrowej” to hasło Debaty Oksfordzkiej, która odbyła się dziś w naszym liceum. Losowanie stanowisk sprawiło, że drużynę propozycji stanowili uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, a drużynę opozycji – uczniowie „Broniewskiego”.  Wystąpienia obu drużyn oceniło wyjątkowe Jury w składzie:

Dr hab. inż. Marek Rabiński z Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) w Świerku, członkiem założyciel Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego, wykładowca i popularyzator wiedzy o energetyce jądrowej w Polsce oraz pracownicy naukowi Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego: dr Katarzyna Książek  i dr Ireneusz Książek .

Mieliśmy także przyjemność gościć pana Waldemara Bednarka, Wicestarostę Strzeleckiego oraz panią Ewę Pinkawę, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizyczneji Turystyki Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich.

Po Debacie wysłuchaliśmy wykładu pt. „Czarnobyl – geneza i przebieg awarii”, który, w przeddzień 40.rocznicy awarii elektrowni, wygłosił pan dr hab. inż. Marek Rabiński.

Naszym zacnym Gościom bardzo dziękujemy za to, że zaszczycili nas swoją obecnością i wsparli nasze działania,  a debatującym drużynom gratulujemy znakomitego przygotowania wystąpień!

Decyzją Jury zwycięzcą debaty została drużyna opozycji.

Pot Of Gold

Konkurs z okazji Dnia Świętego Patryka miał miejsce w naszym liceum 17 marca. Przyznanie I miejsca było niezwykle trudne. Klasa 4D niezmiennie od czterech lat z wielką determinacją walczyła o słynny „Pot of Gold”. Z kolei klasa 3A, która już dwukrotnie zdobyła główną nagrodę, jedynie podnosiła poprzeczkę pozostałym uczestnikom. Z tego powodu po raz pierwszy w historii naszego konkursu I miejsce zostało przyznane równocześnie dwóm najbardziej zgranym i zorganizowanym klasom. Wielkie gratulacje dla 4D i 3A za kreatywność i determinację w dążeniu do celu. 

Finał XXIII Wieczoru Talentów

Finał XXIII Wieczoru Talentów już za nami. W piątkowe popołudnie 6 marca scena auli Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Broniewskiego w Strzelcach należała do wokalistów, instrumentalistów i tancerzy, którzy zachwycili zebraną publiczność swoimi umiejętnościami, wrażliwością, pasją… słowem TALENTEM. Wspaniałą oprawę dla spotkania z młodymi artystami zapewniły prace plastyczne Zuzanny Pasiut. Wśród zaproszonych gości obecni byli Starosta Strzelecki  pan Waldemar Gaida, Przewodniczący Rady Powiatu Strzeleckiego pan Joachim Szostok, Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego pan Ryszard Nocoń, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury Fizycznej i Turystyki pani Ewa Pinkawa oraz bliscy naszych utalentowanych uczniów.

Zarządowi Powiatu Strzeleckiego z panem Starostą Waldemarem Gaidą serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród dla finalistów „Wieczoru Talentów”.  Jego inicjatorem  jest pan Dariusz Szczypura, który niestrudzenie od ponad 20 lat zajmuje się też jego organizacją . W jury wspierali go pani Barbara Górecka-Uryga oraz pan Marcin Kos (odpowiedzialny też za oświetlenie sceniczne).

Dekoracje przygotowali i wydarzenie poprowadzili uczniowie i uczennice klasy I C.

Gratulujemy i dziękujemy!