Wyśpiewam świat barwnym wielogłosem...

7 listopada 2021 nasz licealny chór "Sursum corda" miał okazję gościć na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, gdzie był jednym z wykonawców koncertu chórów Akademii Chóralnej "Śpiewająca Polska" Regionu Opolskiego.

To był niezwykły wieczór. Prawdziwa muzyczna uczta na chóry i poetę – pieśniarza. Wszystko miało miejsce w Sali Pinottiego, czyli najbardziej reprezentacyjnej i najlepszej dla tego typu muzyki auli koncertowej. W repertuarze, poza oczywiście popularnymi melodiami, utwory i kompozycje patriotyczne z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.

Koncert był podzielony na dwie części. Mogliśmy usłyszeć utwory poety i pieśniarza Andrzej Kołakowskiego a także występy chórów Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” Regionu Opolskiego, którą prowadzi p.Ludmiła Wocial - Zawadzka, czyli „Miłka”. Na koncercie wystąpili: „Cantabile” młodsze i „Cantabile” starsze z Głubczyc (pod dyrygenturą Ewy Maleńczyk), Opole Youth Choir (pod dyrygenturą Magdaleny Wójcik), Chór „Światło dla Młodych” z Głogówka pod dyrygenturą Julianny Trinczek) oraz nasz Chór „Sursum Corda” ze Strzelec Opolskich (pod dyrygenturą Barbary Niedworok).

Na zakończenie wspólne z publicznością wykonano kanon „Wyśpiewam świat”.

Dodajmy, że patronem medialnym wydarzenia jest portal www.brzeg24.pl i Panorama Powiatu, a współorganizatorem i sponsorem Stowarzyszenie „Młody Brzeg”.