Kolejne sukcesy uczniów naszej szkoły

W dniach 8-10 kwietnia odbył się finał XXXI Olimpiady Teologii Katolickiej Poznań 2021. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka”. Do etapu finałowego olimpiady zakwalifikowały się dwie uczennice naszej szkoły Julia Bednarek i Magdalena Grochla. Obie uzyskały tytuły finalistek! Serdecznie gratulujemy!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. 14 kwietnia odbył się finał XIX edycji Olimpiady Znajomości Afryki. Naszą szkołę oraz całe województwo opolskie reprezentował Paweł Lebok, uczeń klasy drugiej. Etap centralny tejże olimpiady odbył się w formie stacjonarnej na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Temat specjalny finału brzmiał „Polskie misjonarki i misjonarze w Republice Południowej Afryki”. Paweł zajął 10. miejsce i uzyskał tytuł laureata! Warto dodać, iż jest to olimpiada interdyscyplinarna, wymagająca wiedzy z zakresu kilku dziedzin nauki: geografii, wiedzy o społeczeństwie, kulturze i historii kontynentu oraz religii. Jej celem jest promocja kontynentu afrykańskiego przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków: bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Ponadto uczestnictwo w konkursie integruje uczniów wokół idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie oraz uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury.

Julii, Magdzie i Pawłowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!