Aktorzy z Broniewskiego

Po przerwie związanej z pandemią nasz szkolny Anglojęzyczny Teatr Lalki i Aktora „Krakowska 38” znów aktywnie działa. 1 czerwca nasi licealiści odwiedzili Publiczne Przedszkole nr 8 w Strzelcach Opolskich, gdzie z okazji Dnia Dziecka trzykrotnie wystąpili przed swoimi młodszymi kolegami. Natomiast 21 czerwca zawitali do przedszkola nr 4.

Przygotowane przez nasze uczennice przedstawienie pt. „Little Red Hen” spotkało się ze sporym zainteresowaniem ze strony przedszkolaków. Sam spektakl był częścią lekcji języka angielskiego prowadzonej nie tylko przez nauczyciela, ale również przez naszych aktorów. Uczennice Elena Zuślik, Oliwia Wala, Emilia Wilczek, Zuzanna Łozińska i Natalia Ponikiewicz nie tylko mają talent aktorski i językowy, ale wykazały się też zacięciem pedagogicznym. Pomimo zrozumiałej tremy bardzo szybko nawiązały kontakt z dziećmi, które przecież stanowią jedną z bardziej wymagających widowni.

Dużą atrakcją naszej trupy teatralnej były też pacynki – samodzielnie i profesjonalnie wykonane przez inną uczennicę, dziś już absolwentkę – Annę Michalik. Rewizyta przedszkolaków już we wrześniu. Serdecznie zapraszamy!