Mamy to!

Po wieloletniej działalności w zakresie edukacji globalnej
Ministerstwo Spraw Zagranicznych uhonorowało naszą szkołę
prestiżowym certyfikatem ,,Szkoły Nowoczesnej Edukacji Globalnej".

To podziękowanie dla wszystkich, którzy angażowali się w działania grupy ,,Patrz i zmieniaj".

Nasza szkoła 4. najlepszym ogólniakiem w województwie!

Właśnie ukazał się ranking liceów magazynu „Perspektywy”. Nasza szkoła utrzymuje pozycję 4. najlepszego liceum w województwie opolskim. Niezmiennie cieszymy się też wyróżnieniem Złotej Tarczy, co oznacza, że należymy do dwustu najlepszych liceów w kraju.
„Perspektywy” to miesięcznik edukacyjny, który od lat publikuje rankingi szkół średnich. Miło nam, że ponownie znaleźliśmy się na tak wysokiej pozycji tego prestiżowego zestawienia. Gratulujemy wszystkim, którzy zapracowali na swój wynik.

...

W ramach akcji MEN "Razem na święta", z inicjatywy uczennicy Joanny Pieprzyk szkolny wolontariat zorganizował zbiórkę zabawek dla Domu Samotnej Matki i Dziecka w Opolu. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy w imieniu obdarowanych. Słowa podziękowania kierujemy też do nauczycieli p. Magdaleny Rył, p. Doroty Małczak oraz p. Ronalda Mehlicha, którzy koordynowali akcję, począwszy od zbiórki przez segregację, pakowanie aż po dostarczenie zabawek do Opola. W zamian otrzymaliśmy podziękowania, kalendarz i książkę, którą pozostawiamy dla Was w szkolnej bibliotece. Dziękujemy

...

W poniedziałek 2.12.2019 roku odbył się Finał Mistrzostw Województwa w szachach drużynowych. Wzięło w nim udział 8 szkół średnich, w tym nasi uczniowie. Reprezentowała nas drużyna w składzie Łukasz Hasterok, Anatolij Syczewski, Kacper Majkowski i Nina Syczewska. Po 8 partiach zajęliśmy 2. miejsce w województwie. Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów.

Mistrzostwa Województwa w Badmintonie Drużynowym „Licealiada 2019”

3 grudnia 2019 roku w hali sportowej w Głubczycach po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Województwa w Badmintonie Drużynowym „Licealiada 2019”. Naszą szkołę reprezentowała w tym roku tylko drużyna męska w składzie Krzysztof Rył, Piotr Stachowicz, Jakub Kozłowski oraz Piotr Mehlich. Poziom, jaki został zaprezentowany na tych zawodach, był bardzo wysoki w związku z czym nasi panowanie musieli uznać wyższość zawodników, którzy na co dzień trenują w klubach sportowych. Ostatecznie nasza drużyna zakończyła rozgrywki na 7. miejscu. Mimo to ich gra zasługuje na duże uznanie, a doświadczenie, które zdobyli podczas tegorocznej rywalizacji, z pewnością zaprocentuje w przyszłym roku.
Całej drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów sportowych.