(Nie tylko) Anioły czynią dobro

Liceum w Strzelcach stara się zmieniać świat na lepsze w różny sposób. Chociażby organizując konkurs ekologiczno- artystyczny pt. „Anioły czynią dobro”. Wpisując się w grudniową świąteczną atmosferę uczniowie mieli za zadanie wykonać figurkę aniołka z recyklingu.

Organizatorki – Małgorzata Rzepczyk (nauczyciel bibliotekarz) i Katarzyna Maciaszczyk-Paprotny (nauczycielka języka angielskiego) chciały zwrócić uwagę młodzieży na fakt, że ozdoby świąteczne niekoniecznie muszą być kupowane. Można je wykonać samemu, jednocześnie uwalniając planetę od śmieci. Aby zainspirować uczniów, pani Rzepczyk własnoręcznie i w ramach recyklingu wykonała plakaty zachęcające do konkursu.

Z powodu wprowadzenia nauczania zdalnego konkurs się wydłużył, lecz warto było czekać, gdyż uczniowie naszego liceum, jak zwykle, zaskoczyli bardzo wysokim poziomem artystycznym swoich prac. Aniołki zostały wykonane między innymi metodą quillingu z papieru toaletowego oraz makulatury. Do stworzenia jednej z prac wykorzystano też stary kabel elektryczny oraz zużytą żarówkę. Inny miał skrzydła z plastikowych łyżeczek i spoczywał na poduszce wykonanej z worka na śmieci.

Nasi młodzi artyści potrafiący łączyć sztukę z dbałością o planetę to: Katarzyna Muszkiet, Barbara Jokiel, Julia Gałązka oraz Julia Bednarek. Oprócz nagród i dyplomów z aniołami w tle przemiłym akcentem były własnoręcznie wykonane przez panią Rzepczyk breloczki w kształcie aniołków. Podkreślały one przesłanie konkursu – że każdy z nas może być aniołem szerzącym dobro i że to dobro można mnożyć. Wszystkie prace zostaną wystawione na aukcji, a uzyskany dochód zasili jedną z organizacji charytatywnych.