Wystartowała polska odsłona naszego projektu Erasmus+

Właśnie rozpoczęliśmy kolejną część projektu międzynarodowego z cyklu Ambasadorzy w gumowcach, który tym razem odbywa się w Polsce. Nocujemy w schronisku młodzieżowym na Górze św. Anny, natomiast zajęcia projektowe realizujemy na terenie całego powiatu strzeleckiego, a także w innych miejscach w Polsce. Gościmy u nas uczniów i opiekunów z Niemiec i z Holandii. Za nami spacer po Parku Krajobrazowym Góra św. Anny i wykład na temat biocenozy lokalnych łąk i lasów. Spotkaliśmy się również z dyrektorem naszej szkoły, który serdecznie powitał wszystkich uczniów przybyłych na projekt. Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy m.in. o systemach edukacji i oceniania w każdej ze szkół. Pomimo niesprzyjającej pogody udało nam się też zwiedzić nasze miasto. Całe przedsięwzięcie finansowane jest z funduszu europejskiego programu Erasmus+.