Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji online Masters & Robots Youth organizowanej przez Fundację Digital University, która odbędzie się 24 października 2025 roku, w godzinach 10.00-13.00, online. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Ministerstwo Cyfryzacji. Patronat honorowy objęło Ministerstwa Edukacji. Program wydarzenia jest spójny z kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2025/2026 i wspiera rozwój kompetencji cyfrowych i przygotowanie uczniów do wyzwań przyszłego rynku pracy. Masters & Robots Youth pomoże zrozumieć, jakie umiejętności i kompetencje będą kluczowe na rynku pracy przyszłości. Co zyskają uczniowie? • Bezpośredni kontakt z czołowymi ekspertami, którzy podzielą się swoim doświadczeniem • Praktyczną wiedzę o kluczowych umiejętnościach poszukiwanych przez pracodawców • Odkrycie różnorodnych ścieżek kariery w branży technologicznej Poznajcie szczegóły i zarejestrujcie się: https://mastersandrobots.tech/pl/youth/
I A - sala 1 (parter) – mgr Katarzyna Kozłowska I B - sala 30 (II piętro) - mgr Beata Kurzeja I C - sala 24 (I piętro) – mgr Artur Gołdyn I D - sala 26 (I piętro) - mgr Wojciech Knosala I E - sala 40 (I piętro) - mgr Katarzyna Maciaszczyk - Paprotny I F – sala nr 28 (I piętro) – mgr Jadwiga Wdowik I G - sala nr 3 (parter) - mgr Dominika Lelicka
KLASY II ORAZ KLASY III
– APEL INAUGURUJĄCY ROK SZKOLNY 2025/2026
GODZINA 9.30, AULA SZKOLNA – II PIĘTRO
II A - sala 33 (II piętro) - mgr Małgorzata Szecel II B - sala 30 (II piętro) - mgr Marcin Kos III A - sala 1 (parter) – mgr Ilona Hajduk III B - sala 16 (I piętro) - mgr Anna Rozmus III C - sala 18 (I piętro) - mgr Joanna Orzeł III D – sala nr 40 (II piętro) – mgr Dorota Małczak III E - sala 12 (parter) - mgr Joanna Kędzierska III F - sala 7 (parter) - mgr Beata Mehlich III G - sala 8 (parter) - mgr Małgorzata Plachetka
KLASY CZWARTE SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI W SALACH - godz.8.30
IV A - sala 12 (parter) - mgr Wiktor Damaszek IV B - sala 36 (II piętro) - mgr Dominika Swaczyna - Piechaczek IV C - sala 8 (parter) - mgr Arkadiusz Janicki IV D - sala 32 (II piętro) - mgr Barbara Górecka - Uryga IV E - sala 38 (II piętro) - mgr Magdalena Rył IV F - sala 16 (I piętro) - mgr Urszula Łukaszczyk IV G - sala 19 (I piętro) - mgr Anna Rzeźniczek
Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Broniewskiego w Strzelcach Opolskich informuje, że egzaminy poprawkowe w roku szkolnym 2024/2025 zostaną przeprowadzone według następującego harmonogramu:
8 lipca 2025 r. poznaliśmy wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Serdecznie gratulujemy maturzystom ich osiągnięć. Jesteśmy z Was dumni.
Przed Absolwentami „Broniewskiego” nowy rozdział w życiu. Życzymy im, by rozwijali swoje pasje, realizowali marzenia i osiągali kolejne sukcesy. Powodzenia!
W dniach 12–13 czerwca 2025 roku Patrycja Kunert z klasy III E reprezentowała naszą szkołę na etapie centralnym XXXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, gdzie uzyskała tytuł finalistki!
To ogromne osiągnięcie i dowód na to, że ciężka praca i pasja przynoszą efekty. Patrycja znalazła się w gronie najlepszych z całej Polski. Jesteśmy z niej bardzo dumni!
W tym roku szkolnym klasa 2D o profilu medyczno-farmaceutycznym dwujęzycznym realizowała wspólnie z dwoma klasami z XIX LO im Powstańców Warszawy z Warszawy projekt Etwinning ”Students’ Well-Being in Schools Apart”. Zakładał on podniesienie świadomości uczniów w kwestii ich dobrostanu, a także zrównoważonego rozwoju oraz istoty równowagi pomiędzy pracą i obowiązkami, a życiem prywatnym („work-life balance”). Nauczycielom prowadzącym projekt zależało nie tylko na aspekcie językowym, gdyż zajęcia prowadzone były po angielsku, ale również na kształceniu umiejętności współpracy z rówieśnikami, wyrobieniu zdolności obserwacji własnych nawyków, samopoznania w zakresie tego, co pomaga rozwijać się i żyć świadomie. Uczniowie w ramach zajęć mieli też wskazać utrudnienia w osiągnięciu szeroko rozumianego sukcesu na polu nauki, kontaktów rówieśniczych czy relacji w domu.
Od marca do maja licealiści obu szkół pracowali na platformie Etwinning, wykorzystując dostępne narzędzia IT, wymieniając spostrzeżenia, doświadczenia i przemyślenia. Na początku przedstawili podstawowe informacje na temat swojego miasta, szkoły i środowiska, w którym funkcjonują. Wykorzystując model PERMA, który określa 5 elementów szczęśliwego życia, uczniowie przygotowali ankietę psychologiczną badającą poziom ich zadowolenia z własnej sytuacji życiowej, do czego posłużyło im narzędzie Mentimeter. W wyniku prac i przeprowadzonych sondaży wypracowano profile poszczególnych uczniów prezentujące ich dobrostan. Wyniki ankiety posłużyły też do ustalenia działań ukierunkowanych na poprawę zadowolenia w zakresie 5 wspomnianych obszarów.
Kolejne działania skupiły się na eksperymencie polegającym na wprowadzaniu zmian w codziennym funkcjonowaniu, które ukierunkowane były na cele zgodne z klasyfikacją tzw. SMART celów. Chodziło o to, by postawione sobie cele były jak najbardziej możliwe do osiągnięcia, co w efekcie dałoby realne poczucie sukcesu. Uczniowie nie ustawali we wzajemnej motywacji, budując „ścianę” z hasłami zachęcającymi do działań i tworząc interaktywną mapę szkolnych miejsc sprzyjających dbaniu o swój dobrostan. W ostatniej fazie projektu licealiści obu szkół podzielili się wynikami eksperymentów i jako finalny produkt stworzyli ulotkę na temat dobrostanu i jego istoty w naszym życiu.
Niewątpliwym walorem przeprowadzonego projektu była jego interdyscyplinarność integrująca wykorzystanie narzędzi IT (Mentimeter, Answergarden, Miro, Padlet, Voki, Google My Maps, Vocaroo), doskonalenie sprawności językowych i pracę nad własnym rozwojem w postaci kształcenia kompetencji miękkich – asertywności, autorefleksji, dbałości o równowagę pomiędzy nauką i pracą, a czasem wolnym. Jako przedmiot szkolny język angielski z wykorzystaniem wszystkich wspomnianych elementów jest ciekawszy, zabawniejszy, sprzyjający uczniowi i rozwijający. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pracę i entuzjazm.
Licealne wycieczki do Wielkiej Brytanii to nasza tradycja szkolna. W tym roku również nie zabrakło atrakcji, chociaż nasza droga przewodniczka p. Marta zadbała, byśmy znów doświadczyli czegoś nowego. I tak obok centrum finansowego The City, zamku Windsor, słynnego na cały świat Oxfordu i muzeów British czy Victoria and Albert odwiedziliśmy londyński West End, tj. europejski odpowiednik Broadwayu, gdzie gra się najsłynniejsze musicale świata. My obejrzeliśmy dynamiczny i powalający spektakl tańca, świateł i muzyki – adaptację przeboju kinowego z lat 80. „Powrót do przyszłości”. Nie zabrakło też studiów filmowych Warner Bros, gdzie przez lata kręcono kolejne części przygód Harrego Pottera i gdzie dzisiaj można zobaczyć autentyczny plan filmowy oraz pamiątki z tamtego okresu. Niebywała atrakcja dla fanów kina i wielbicieli młodego czarodzieja. Kto śledził nasze relacje w mediach społecznościowych, ten wie.
A jak wygląda podróż na Wyspy? Można się tam udać drogą lotniczą i ta jest najszybsza. Można też wybrać opcję długiej podróży po autostradach Polski, Niemiec, krajów Beneluksu, by wreszcie znaleźć się we Francji i wjechać na specjalny pociąg, który przewiezie nas pod dnem Kanału La Manche. Z brytyjskiego Folkestone, gdzie znajduje się angielski terminal Eurotunelu, już niecałe 2 godziny do Londynu.
Po wyjściu Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej podróż tam wymaga więcej przygotowań. Musimy pamiętać, że nie wjedziemy do Wielkiej Brytanii bez paszportu, którego nie musimy posiadać, jeżdżąc po krajach Unii Europejskiej jako jej obywatele. Dodatkowo na granicy musimy taki paszport przedstawić urzędnikowi i odpowiedzieć na parę jego pytań choćby o cel naszej podróży czy czas, który zamierzamy spędzić w Królestwie. Od tego roku pamiętajcie także, że zanim dojedziecie do granicy brytyjskiej, musicie zarejestrować się w aplikacji ETA i uiścić odpowiednią opłatę za możliwość wjazdu do Wielkiej Brytanii. Rejestracja jest ważna przez 2 lata. A zatem ruszajcie na Wyspy, zwiedzajcie Londyn czy dalsze rejony tego kraju. A jeśli nie, to pamiętajcie, że w przyszłym roku my znów pojedziemy.