W naszej szkole odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa, w którym mogli wziąć udział pełnoletni uczniowie. Cieszymy się, że niezmiennie od lat licealiści Broniewskiego zgłaszają się, aby dobrowolnie oddać ten cenny lek, jakim jest krew potrzebna przy operacjach, ratowaniu ofiar wypadków i w innych krytycznych sytuacjach. Aby oddać krew, trzeba spełnić szereg wymagań zdrowotnych i nie każdy może to zrobić. Dziękujemy jednak wszystkim, którzy się zgłosili, dowodząc tym samym, że są wrażliwi na aktualne potrzeby. Wszak krwi, zwłaszcza grupy 0 Rh-, ciągle brakuje, a aktualną sytuację możecie sprawdzić pod linkiem: https://krew.info/zapasy/ .
W dniach 4-5 kwietnia odbyła się wielkanocna zbiórka żywności na rzecz osób potrzebujących. Akcja miała miejsce w ponad 1300 placówek sklepów lokalnych i największych sieci handlowych w całej Polsce. Do zbiórki tradycyjnie włączyli się również wolontariusze naszego liceum. W Strzelcach Opolskich i w Zawadzkiem zebraliśmy łącznie 1092kg żywności, która trafi do osób najbardziej potrzebujących.
Organizatorem wielkanocnej zbiórki żywności jest Federacja Polskich Banków Żywności, a na poziomie lokalnym – Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Barka” w Strzelcach Opolskich.
Dziękujemy młodzieży za poświęcony czas i wrażliwość na potrzeby innych.
W dniach 5-6 kwietnia br. na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego miały miejsce zawody centralne Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
„Broniewskiego” reprezentował tam pan Łukasz Bytomski, uczeń czwartej klasy o profilu społeczno-prawnym. Był jednym z trzech uczestników z okręgu opolskiego.
Panu Łukaszowi gratulujemy uzyskania tytułu finalisty jednej z najstarszych i najważniejszych Olimpiad przedmiotowych organizowanych w Polsce. Za przygotowanie ucznia odpowiada p. Dariusz Szczypura.
Nadszedł czas podsumowania trzeciej edycji bibliotecznego konkursu „Poezja z grzbietów książek”, organizowanego z okazji Światowego Dnia Poezji. Zadaniem uczestników było utworzenie krótkiego wiersza (6-8 wersów) poprzez ułożenie książek w kolumnie tak, by ich tytuły tworzyły spójną treść poetycką, a zdjęcie ułożonych kompozycji należało przesłać do organizatora konkursu, którym była p. Zofia Sowa-Mielcarz. Zwycięskie prace wyłoniła komisja konkursowa w składzie: p. Barbara Górecka-Uryga, p. Anna Rozmus oraz p. Marcin Kos.
Zgodnie z regulaminem, nagrody rzeczowe, ufundowane przez Radę Rodziców, otrzymały trzy osoby: I miejsce zajęła Martyna Wiesiołek, której dopiero w trzeciej edycji udało się stanąć na najwyższym stopniu podium (ćwiczenie czyni mistrza), drugie Karolina Walczak, a trzecie Wiktoria Zbylut (debiutankta). Zwyciężczyniom gratulujemy sukcesu, a pozostałym uczestniczkom, tj. Madeleine Majnusz i Anieli Niewiadomskiej, życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym.
Po raz kolejny konkurs pokazał, jak inspirujące mogą być książki – nie tylko ze względu na ich treść. A ułożenia wiersza, mając do dyspozycji jedynie tytuły, tylko z pozoru wydaje się proste. Tegoroczne prace konkursowe wyróżnia kreatywność, spójność treści, oryginalność, jak również humorystyczny element zaskoczenia.
Nasza drużyna w składzie: Maksymilian Koteluk, Jan Jelonek, Jakub Hajduk, Bartosz Makowski, Filip Furman, Maciej Pydych, Michał Miklasz, Wojciech Galas, Jan Kosok, Piotr Kosok wywalczyła pierwsze miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Piłce Nożnej. Opiekunem drużyny był p. Arkadiusz Janicki, a gospodarzem wydarzenia - Zespół Szkół Zawodowych w Krapkowicach wraz ze stadionem w Gogolinie. Finał już 9 kwietnia!
20 marca w Opolu odbył się finał organizowanego przez Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości konkursu „Edukacja w służbie cyberbezpieczeństwa”. Uczennica klasy 2a Małgorzata Kędzierska zdobyła tutył finalistki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczniowie wchodzący w skład Samorządu Uczniowskiego rozstrzygnęli konkurs z okazji Dnia Świętego Patryka. Okazuje się, że klasy 2a i 3d obroniły swoje tytuły z ubiegłego roku! I miejscepo raz drugi zajęła klasa2a. Serdecznie gratulujemy! Kilkugodzinne grupowe wycinanie 200 koniczynek oraz obecność klasowego (Świętego) Patryka, a nawet irlandzkiego skrzata zdobyła uznanie komisji.
Trzeba przyznać, że klasa 3d nie była daleko w tyle – kreatywne dekoracje i ciekawe elementy stroju, a także pomysłowość i zgranie klasy również zasługują na wyrazy uznania oraz II miejsce.
Miejsce III uzyskała klasa 2e – jej oraz wszystkim pozostałym biorącym udział w wyścigu po „Pot of Gold” serdecznie gratulujemy!
17 marca był dniem pełnym pozytywnej energii. Przyczyniło się do tego wielu uczniów. Wszystkim, którzy pomagali w dekorowaniu naszej szkoły oraz organizacji święta, serdecznie dziękujemy. Tradycyjne podziękowania dla Tomasza Markowskiego za fotorelację (4. rok z rzędu!) oraz dla Patryka Piotrowskiego, który już drugi raz sprawdził się w roli koordynatora konkursu.
Serdeczne podziękowania za ufundowanie nagrody kierujemy do Rady Rodziców.