Hanna Kała finalistką!

Hanna Kała, uczennica klasy 1A, uzyskała tytuł finalistki XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej Płock 2022. Hasło tegorocznej edycji Olimpiady brzmiało „Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”. Finał odbył się w Płocku w dniach od 31 marca do 2 kwietnia. Swoją wiedzę sprawdziło wówczas 82 młodych ludzi z 41 diecezji. Zarówno finaliści, jak i laureaci uzyskali w ramach nagrody indeksy na uczelnie wyższe. Warto dodać, że Hania wygrała wcześniejsze etapy olimpiady. Zarówno na etapie szkolnym, jak i na finale diecezjalnym zajęła pierwsze miejsca. Wielkie GRATULACJE, HANIU!!!

W programie spotkania w Płocku znalazło się m.in. zwiedzanie bazyliki katedralnej, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Muzeum Mazowieckiego, które jest najstarszym polskim muzeum powstałym z inicjatywy społecznej w roku 1821. Uczestnicy finału wysłuchali również koncertu zespołu Strefa Serca w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Płocku.

Biskup Płocki Piotr Libera, który przewodniczył Mszy św. w kościele św. Jana Chrzciciela, w kazaniu skierowanym do młodzieży powiedział, że sama wiedza o miłosierdziu jest zaledwie pierwszym krokiem w kształtowaniu człowieczeństwa i chrześcijaństwa. Poznanie prawdy o Bożym miłosierdziu i doświadczenie tego miłosierdzia powinno przekładać się na konkretne, codzienne wybory, decyzje, zachowania. Powinno kształtować sposób myślenia i życia. Bp Libera życzył finalistom, aby zdobyta wiedza miała wpływ na ich życie, by miłosierdzie kształtowało ich codzienność, by byli aktywnymi świadkami tej wielkiej tajemnicy w każdym dniu swojego życia.

Brawo dla Hani oraz dla wszystkich uczniów naszej szkoły biorących udział w poszczególnych etapach tejże olimpiady. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w jej kolejnych edycjach!!!