B2 First Exam w strzeleckim LO

W minioną sobotę 13.11.2021 grupa 15 licealistów z klas 3 (maturzyści według starej podstawy programowej) przystąpiła do egzaminu certyfikowanego B2 First z języka angielskiego.

Nasz strzelecki „ogólniak” zorganizował sesję zamkniętą dla naszych uczniów, chcących zdobyć potwierdzenie ich umiejętności językowych honorowanych w całej Europie przez wielu pracodawców, organizacje i instytucje. Cały egzamin zaczął się o godzinie 9:00 rano, i po trzech częściach pisemnych, uczniowie przystąpili do części ustnej, którą to, ostatnia grupa zakończyła dzień pełen emocji i testowania około godziny 16:00. Egzamin ten, to zwieńczenie kilkuletniego trudu uczenia się języka angielskiego, jednak mający swoje realne korzyści w przyszłości, szczególnie na rynku pracy, co nie jest bez znaczenia. Trzeba zaznaczyć tu również, iż uczniowie nie brali udziału w żadnych dodatkowych zajęciach z języka organizowanych przez szkołę. Ich umiejętności kształcone były w ramach zajęć wynikających z siatki godzin.

Cieszymy się, że nasi uczniowie myślą o swojej przyszłości poważnie, planując ją odpowiednio wcześnie i dbając o pojawiające się szanse na budowanie kariery. Cieszymy się również, że mogliśmy wspomóc ich w podnoszeniu swoich umiejętności językowych, i wreszcie, co warto podkreślić z całą mocą, że jesteśmy w gronie nielicznych szkół województwa opolskiego, w których jest możliwość, a przede wszystkim jest chęć organizowania egzaminów certyfikowanych, ponieważ nasi uczniowi są świadomi potrzeby posiadania certyfikatu.

To nie pierwsza przygoda naszej szkoły z egzaminem B2 First. Na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat odbywały się one kilkukrotnie, i co warto podkreślić, zawsze z dużym sukcesem. Wyniki bowiem, dowodziły wysokich umiejętności językowych zdających (zdawalność 100%), za którymi stoją ich nauczyciele, przygotowujący ich do tego egzaminu, zarażający pasją do języka, wskazujący na fakt, że nauka języka może być przyjemna, ale zawsze jest warta uwagi, poświęcenia i zaangażowania.

Jeśli zatem, chcesz rozwijać się językowo, chcesz mieć szansę na zdawanie egzaminu w swojej, dobrze znanej ci szkole, chcesz mieć pewność, że zdasz ten egzamin, i zdasz go dobrze, to strzeleckie liceum ogólnokształcące jest najlepszym do tego miejscem. Czekamy na Ciebie!