„Sky is the Limit”

Przed długim weekendem uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję spotkać się z absolwentką naszego liceum – panią Teresą Grzywocz. Nasza była uczennica po opuszczeniu murów Broniewskiego ukończyła studia na kierunku Arabistyki i Islamistyki w Poznaniu. W trakcie studiów wyjechała na stypendium do Syrii, gdzie, zupełnie przypadkiem, wraz z koleżanką poszła na rozmowę kwalifikacyjną dla stewardes dla linii lotniczych Etihad Airways w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Koleżanka niestety nie dostała wymarzonej pracy, natomiast mieszkanka naszych rodzimych Strzelec – tak!

Pani Teresa przeszła całą ścieżkę awansu stewardessy. Zaczynała w 2005 r. w dużych liniach lotniczych na Airbusach 330 i 340 oraz Boeingu 777. Kolejnym krokiem były mniejsze linie czarterowe - Boeing 737, a następnie – już lotnictwo prywatne z bazą w Katarze. Po powrocie do kraju pani Teresa pracowała również dla rządu i latając na Tu 154M, Jak 40 i Mi -8 (śmigłowiec).

Obecnie pani Grzywocz pracuje na małych prywatnych jetach (Global 5000/6000, Challenger 650/ 604/ 300, Embraer Legacy 600 oraz Falcon 7x).

Oprócz tego jest autorką czterech poczytnych książek, gościem wielu wywiadów radiowych i telewizyjnych, a także autorką bloga.

W pracy wykonywanej przez panią Teresę trudno zaplanować jakikolwiek prywatny wyjazd – szczególnie, gdy na co dzień mieszka się w stolicy. Dlatego wizyta naszego gościa była dla nas prawdziwą niespodzianką i wielkim przeżyciem. Uczniowie mogli się dowiedzieć nie tylko o zaletach i wadach zawodu stewardessy, ale też o znaczeniu nauki języków obcych, wysoko cenionej umiejętności pracy w zespole, a nawet o technikach uczenia się i bycia otwartym na nowe doświadczenia.

Jestem przekonana, że wielu uczniom naszej szkoły spotkanie z jej absolwentką dosłownie „dodało skrzydeł” do dalszej nauki i uświadomiło, że nasza Alma Mater to miejsce, gdzie nawet lecąc z Dubaju do Paryża chce się, choć na chwilę powrócić.