Zabawa z historią z angielskim w tle

Już po raz trzeci w strzeleckim liceum 5 listopada miała miejsce nietypowa lekcja historii i języka angielskiego. Z okazji hucznie obchodzonej w Wielkiej Brytanii tzw. „Bonfire Night” nasi uczniowie pod opieką Katarzyny Maciaszczyk-Paprotny postanowili zorganizować happening związany z tym świętem. W czasie przerw można było wziąć udział w konkursie wiedzy o „Bonfire Night”- znanej także jako „Guy Fawkes’ Day”. Każdy chętny losował krótkie zadanie lub zagadkę w języku angielskim związaną z historią wydarzenia mającego miejsce w Londynie 5 listopada 1605 r. Można było też wyrecytować fragment znanego chyba wszystkim brytyjskim dzieciom wiersza „Remember, remember, the 5th of November…”. Pytania oraz nagrody, dokładnie tak, jak dwa lata temu, rozdawane były przez sobowtórów Guy’a Fawkes’a – czyli naszych uczniów z wielką fantazją przebranych w stroje z tamtej epoki. Było mnóstwo zabawy, co niewątpliwie jest najlepszym sposobem na naukę. I chociaż częścią naszego stroju były też maseczki, które przecież kłócą się ze zgodnością historyczną, to jednak cieszymy się, że nasz happening mógł się odbyć w murach naszego liceum, a nie jak rok temu -zdalnie. Dlatego do zobaczenia za rok… oby już zupełnie bez maseczek!