IV miejsce Pauliny Graipel

W listopadzie ubiegłego roku Sejm przyjął uchwałę, w setną rocznicę urodzin poety, ustanawiającą rok 2021– Rokiem Tadeusza Różewicza.

Warto podkreślić, że Tadeusz Różewicz zwany jest dzisiaj wnikliwym obserwatorem życia codziennego, społecznego i politycznego. Był bowiem poetą nieobojętnym na ludzką krzywdę, pełnym czułości dla świata i empatii dla każdego człowieka, precyzyjnie definiował tak kryzys wartości humanistycznych, jak i wewnętrzne rozdarcie współczesnych mu ludzi. Ogólnopolski Konkurs Literacki „Tadeusz Różewicz inspiruje” został ogłoszony w marcu 2021 roku i przeznaczony był dla uczniów szkół średnich, którzy dowolnej formie literackiej mieli odnieść się do twórczości poety. Do ostatecznego etapu zakwalifikowano 68 prac z całej Polski, z dumą możemy poinformować , że w tym elitarnym gronie znalazł się również wiersz „Z Różewicza” Pauliny Graipel, który zajął 4 miejsce w rankingu konkursu.

Paulina swoją nagrodę odebrała 15 października w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, nagrody wręczał bowiem organizator konkursu: legendarny komentator sportowy, a obecnie poseł, Tomasz Zimoch oraz jurorzy między innymi dr Joanna Lisiewicz, Agnieszka Uścińska, Szymon Hołownia i Jerzy Radziwiłowicz. Nagrodzone prace czytała w trakcie uroczystości aktorka Danuta Stenka.

Gratulujemy Paulinie sukcesu, jesteśmy dumni z jej talentu i ogromnej wrażliwości artystycznej.