KONKURS „THE MOST IMPRESSIVE JACK O’LANTERN” 2020

W czasie pandemii z wielu przedsięwzięć musimy rezygnować. Są jednak na szczęście takie, które wystarczy jedynie zmodyfikować. Jednym z nich jest nasz coroczny artystyczny konkurs na najciekawszy lampion z dyni. W celu zachowania wieloletniej już tradycji konkurs „The Most Impressive Jack O’Lantern 2020” odbył się po prostu tak jak lekcje, czyli za pośrednictwem Internetu.
Uczniowie mieli tak jak zawsze wykonać w domu ciekawy pod względem artystycznym lampion z dyni i przesłać kilka zdjęć swego dzieła na podany adres mailowy. Jak co roku nasi uczniowie skorzystali z tej możliwości i wykazali się talentem oraz pomysłowością. W tym roku poziom był tak wysoki, że komisja (nauczyciele: Teresa Marchewka, Dorota Małczak i Anna Rzeźniczek) po raz pierwszy przyznała nagrodę ex aequo. Otrzymali ją Laura Peplińska z klasy 2 Dp oraz Michał Woźnica z klasy 2 Bp. Po prostu nie sposób było wybrać jednego faworyta.
Laura na stworzenie swojego dzieła poświęciła cały tydzień. Wykazała się umiejętnością planowania i organizacji pracy, a także wykorzystała swoje zainteresowania związane z makijażem artystycznym. Jej dzieło składa się nie tylko z dyni, ale także z własnoręcznie robionych elementów 3D. Za pomocą kleju do prac ręcznych, kuchennych ręczników papierowych oraz akrylowej farby i lakieru do włosów uzyskała efekt przypominający makijaż protetyczny. Z kolei Michał udowodnił, że carving, czyli sztuka rzeźbienia w warzywach i owocach jest w jego przypadku na poziomie co najmniej zaawansowanym. Potrafił też zadbać o odpowiednie i bardzo efektowne podświetlenie swojej pracy.
Nagrody przyznane naszym zwycięzcom w konkursie zostały ufundowane przez radę rodziców. Są nimi bony podarunkowe, które można zrealizować w empiku oraz dyplomy uznania. Zostaną one co prawda wręczone dopiero, kiedy wrócimy już do szkoły, jednak warto na nie poczekać.
W ramach akcji „Młodzi artyści początkującym artystom” już trzeci rok z rzędu Martyna Wilczyńska z klasy III d wykonała konkursowe dyplomy. Warto podkreślić, że również w tym roku wykonano je ręcznie na podstawie oryginalnego i niepowtarzalnego pomysłu.
Pomimo że czasy są trudne i wiele rzeczy się zmieniło, „ku pokrzepieniu serc” warto zauważyć, że pewne rzeczy są jednak niezmienne. Bowiem wśród uczniów „Broniewskiego” zawsze można znaleźć utalentowanych i wytrwałych młodych ludzi z pasją.