Tak czy nie dla energii jądrowej
- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 09 kwiecień 2026 21:10
- Dyr. Małgorzata Swaczyna
„Tak czy nie dla energii jądrowej” to hasło Debaty Oksfordzkiej, która odbyła się dziś w naszym liceum. Losowanie stanowisk sprawiło, że drużynę propozycji stanowili uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, a drużynę opozycji – uczniowie „Broniewskiego”. Wystąpienia obu drużyn oceniło wyjątkowe Jury w składzie:
Dr hab. inż. Marek Rabiński z Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) w Świerku, członkiem założyciel Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego, wykładowca i popularyzator wiedzy o energetyce jądrowej w Polsce oraz pracownicy naukowi Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego: dr Katarzyna Książek i dr Ireneusz Książek .
Mieliśmy także przyjemność gościć pana Waldemara Bednarka, Wicestarostę Strzeleckiego oraz panią Ewę Pinkawę, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizyczneji Turystyki Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich.
Po Debacie wysłuchaliśmy wykładu pt. „Czarnobyl – geneza i przebieg awarii”, który, w przeddzień 40.rocznicy awarii elektrowni, wygłosił pan dr hab. inż. Marek Rabiński.
Naszym zacnym Gościom bardzo dziękujemy za to, że zaszczycili nas swoją obecnością i wsparli nasze działania, a debatującym drużynom gratulujemy znakomitego przygotowania wystąpień!
Decyzją Jury zwycięzcą debaty została drużyna opozycji.