Tak czy nie dla energii jądrowej

„Tak czy nie dla energii jądrowej” to hasło Debaty Oksfordzkiej, która odbyła się dziś w naszym liceum. Losowanie stanowisk sprawiło, że drużynę propozycji stanowili uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, a drużynę opozycji – uczniowie „Broniewskiego”.  Wystąpienia obu drużyn oceniło wyjątkowe Jury w składzie:

Dr hab. inż. Marek Rabiński z Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) w Świerku, członkiem założyciel Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego, wykładowca i popularyzator wiedzy o energetyce jądrowej w Polsce oraz pracownicy naukowi Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego: dr Katarzyna Książek  i dr Ireneusz Książek .

Mieliśmy także przyjemność gościć pana Waldemara Bednarka, Wicestarostę Strzeleckiego oraz panią Ewę Pinkawę, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizyczneji Turystyki Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich.

Po Debacie wysłuchaliśmy wykładu pt. „Czarnobyl – geneza i przebieg awarii”, który, w przeddzień 40.rocznicy awarii elektrowni, wygłosił pan dr hab. inż. Marek Rabiński.

Naszym zacnym Gościom bardzo dziękujemy za to, że zaszczycili nas swoją obecnością i wsparli nasze działania,  a debatującym drużynom gratulujemy znakomitego przygotowania wystąpień!

Decyzją Jury zwycięzcą debaty została drużyna opozycji.