Zróbmy z tym porządek!
- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 17 wrzesień 2025 14:42
- dr Dorota Maćkula
„To tylko jedna butelka” – powiedziało 7 miliardów ludzi…
Efekt? Ilość wyprodukowanego dotychczas plastiku wystarczyłaby do owinięcia naszej planety folią 6 razy. Recykling jest rozwiązaniem? Niekoniecznie. Tylko 9 % plastiku na świecie jest przetwarzana. Reszta zalega na wysypiskach, trafia do rzek i oceanów, a mikroplastik wnika w wodę, jedzenie… i do naszego organizmu. Czas powiedzieć STOP i wybrać wielorazowe!
Weź udział w 4-tygodniowym wyzwaniu #WybieramWielorazowe i odkryj, jak w prosty sposób zaoszczędzić, ograniczyć jednorazowy plastik w opakowaniach na żywność i zrobić coś dobrego dla siebie i planety.
JAK TO DZIAŁA?
1. Zapisujesz się przez prosty formularz 👇https://crm.ekonsument.pl/WyzwanieWybieramWielorazowe
2. Co tydzień dostajesz dwa proste tematyczne zadania, jedno na początku tygodnia, drugie przed weekendem.
3. Wdrażasz je w życie: w domu, w pracy, na zakupach czy w podróży.
4. Swoje postępy możesz dokumentować w mediach społecznościowych. Co tydzień dostaniesz od nas również krótką ankietę do wypełnienia.
Czas trwania: od 29 września do 31 października
Przez 4 tygodnie pokażemy Ci, jak w prosty i kreatywny sposób ograniczyć jednorazowy plastik w codziennym życiu. Nie będziemy wymagać rewolucji ani kosztownych inwestycji. Stawiamy na małe kroki, które w skali miesiąca robią ogromną różnicę. To nie jest kolejna kampania „kup wielorazową butelkę i wszystko będzie dobrze”. Chcemy, żebyś przez miesiąc świadomie obserwował/a swoje nawyki i krok po kroku wprowadzał/a zmiany, które realnie zmniejszą ilość jednorazowych opakowań w Twoim życiu.
Osoby, które ukończą wszystkie tygodniowe zadania i aktywnie zaangażują się w wyzwanie, otrzymają od nas nagrody, czyli zestaw praktycznych gadżetów, które pozwolą im na zmniejszenie jednorazowych opakowań na żywność, np. wielorazowy kubek lub lunchbox ze stali nierdzewnej
Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj TUTAJ