Mistrzostwa województwa szkół średnich w lekkiej atletyce

Dzień 6 czerwca 2023 stał pod znakiem rywalizacji lekkoatletów związanych ze szkolnictwem średnim. Mistrzostwa odbyły się w Opolu, a wśród uczestników znaleźli się uczniowie naszego liceum. Poziom zawodów w wielu konkurencjach był bardzo wysoki, zaś licząca 11 osób reprezentacja naszej szkoły zdobyła 3 medale.

Wicemistrzem województwa w trójskoku został Aleksander Duk, zaś brązowy medal zdobył Wojciech Mehlich w biegu na 200m. Po emocjonującej walce w sztafecie 4x100m w składzie Aleksander Duk, Wojciech Mehlich, Jan Jelonek i Tomek Markowski drużyna wywalczyła II miejsce. Udział w zawodach poza w/w wzięli: Andrea Ploch bieg na 200m, Zofia Murawska bieg na 400m, Jan Jelonek bieg na 200m, Tomasz Markowski bieg na 1500m, Wojtek Markowski bieg na 3000m, Dominik Chałat bieg na 3000m, Filip Wydmuch bieg na 400m, Piotr Gródecki rzut dyskiem, Tobiasz Król skok w dal.

Wszystkim startującym dziękujemy i gratulujemy!