ODBIÓR ŚWIADECTW MATURALNYCH

05 LIPCA 2022 r. godz. 11.00

klasa Wychowawca Numer sali
III A Arkadiusz Janicki 18
III B Teresa Marchewka 19
III C Barbara Górecka-Uryga 32
III D Dorota Małczak 16
III E Dominika Swaczyna-Piechaczek 37

DZIEŃ SPORTU - Podsumowanie

Piłka nożna halowa dziewcząt
1 miejsce: Wykop (Aleksandra Kozołup, Matylda Urbańczyk, Zuzanna Wawak, Aleksandra Pieruch, Paulina Piechaczek, Zuzanna Lizon)
2 miejsce: Spankoloverki (Zofia Gołębiewska, Aleksandra Szecel, Maja Białoń, Wiktoria Kaczmarczyk, Natalia Radziej, Emilia Paczosa, Paulina Wujec, Anna Jontza)

Piłka nożna halowa chłopcy
1 miejsce: Big Mams (Jakub Izbicki, Maksymilian Koteluk, Filip Furman, Piotr Kosok, Tobiasz Król, Tomasz Markowski)
2 miejsce: Środowisko Wiejskie (Michał Małyszka, Kacper Żurawel, Szymon Gorgosch, Jacek Krupnik)
3 miejsce: Misie kolorowe ( Mateusz Kurzeja, Maciej Węgrzyn, Miłosz Rączkowski, Mateusz Kaczmarczyk, Krzysztof Koza, Adam Ibrom)
Stal Zawadzkie (Maciej Kaczka, Kacper Skorupa, Radosław Starczewski, Kamil Jendrzej, Maciej Kita, Michał Stachurski, Olaf Cholewa)

Piłka ręczna chłopcy
1 miejsce: Stal Zawadzkie (Maciej Kaczka, Kacper Skorupa, Radosław Starczewski, Kamil Jendrzej, Maciej Kita, Michał Stachurski, Olaf Cholewa)
2 miejsce: Big Mams (Jakub Izbicki, Maksymilian Koteluk, Filip Furman, Piotr Kosok, Tobiasz Król, Tomasz Markowski)
3 miejsce: Misie kolorowe ( Mateusz Kurzeja, Maciej Węgrzyn, Miłosz Rączkowski, Mateusz Kaczmarczyk, Krzysztof Koza, Adam Ibrom)

Streetball chłopcy i dziewczyny
1 miejsce: Środowisko Wiejskie (Michał Małyszka, Kacper Żurawel, Szymon Gorgosch, Jacek Krupnik)
2 miejsce: Spankoloverki (Zofia Gołębiewska, Aleksandra Szecel, Maja Białoń, Wiktoria Kaczmarczyk, Natalia Radziej, Emilia Paczosa, Paulina Wujec, Anna Jontza)
3 miejsce: Misie kolorowe ( Mateusz Kurzeja, Maciej Węgrzyn, Miłosz Rączkowski, Mateusz Kaczmarczyk, Krzysztof Koza, Adam Ibrom)
Stal Zawadzkie ( Maciej Kaczka, Kacper Skorupa, Radosław Starczewski, Kamil Jendrzej, Maciej Kita, Michał Stachurski, Olaf Cholewa)

Piłka siatkowa dziewczyn
1 miejsce: Biolchemiczne świry (Nicole Hupa, Oliwia Mainka, Julia Fedyk, Maria Suhs, Aleksandra Izbicka, Maria Jendrosek)
2 miejsce: Bąbelki ( Karolina Badura, Fiona Rosak, Wiktoria Kusz, Patrycja Przybyła, Kalina Wilczyńska, Magdalena Kasiuba, Anna Kleemann)
3 miejsce: Wykop (Aleksandra Kozołup, Matylda Urbańczyk, Zuzanna Wawak, Aleksandra Pieruch, Paulina Piechaczek, Zuzanna Lizon)
Dziołszki ( Karolina Cedzich, Agata Wyschka, Amalia Kinder, Estera Daluch, Aneta Kuś, Marta Tischbierek, Maja Cholewa)
4 miejsce: Spankoloverki (Zofia Gołębiewska, Aleksandra Szecel, Maja Białoń, Wiktoria Kaczmarczyk, Natalia Radziej, Emilia Paczosa, Paulina Wujec, Anna Jontza)

Piłka siatkowa chłopcy
1 miejsce: Stal Zawadzkie (Maciej Kaczka, Kacper Skorupa, Radosław Starczewski, Kamil Jendrzej, Maciej Kita, Michał Stachurski, Olaf Cholewa)
2 miejsce: Ac Pajace (Janiczuk Wojciech, Bar Konstanty, Pałka Oliwier, Kozłowski Jakub, Pyka Jakub, Tomczyk Wojciech
3 miejsce: Misie kolorowe ( Mateusz Kurzeja, Maciej Węgrzyn, Miłosz Rączkowski, Mateusz Kaczmarczyk, Krzysztof Koza, Adam Ibrom)

Sukcesy sportowe Broniewskiego

15 czerwca br. uczniowie naszej szkoły startowali w mistrzostwach województwa szkół ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce w ramach Licealiady 2021/2022. Miło nam poinformować, iż po raz kolejny lekkoatleci nie zawiedli, zajmując wysokie miejsca. Srebrne medale wywalczyli Piotr Mehlich na dystansie 110 mppł oraz Wojciech Mehlich  na dystansie 400 m (z nowym rekordem życiowym). Ponadto brązowy medal wybiegał Szymon Gorgosch na 1500 m. Brązowy medal po zaciętej walce wywalczyła również męska sztafeta 4x100m w składzie Maciej Włodarczyk, Piotr Mehlich, Wojciech Mehlich oraz Tomasz Markowski. Na uwagę zasługuje występ naszych oszczepników.  Maciejowi Włodarczykowi do brązowego medalu zabrakło zaledwie 20 cm i ostatecznie uplasował się na 4. miejscu, tuż za nim sklasyfikowany został Piotr Mehlich.

Śladami znanych strzelczan

Nasi licealiści w ramach wolontariatu szkolnego wraz z uczniami strzeleckiej „Ósemki” ukończyli właśnie projekt Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej, pt. „Historia na nowo odkrywana – uczniowie i seniorzy w wędrówce śladami znanych strzelczan”. W programie była m.in. miejska gra terenowa oraz rajd pieszy do Olszowej.

Nasz Literacki Fenix

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszej uczennicy- Jagody Płatek, która potwierdziła swój talent w konkursie ,,Literacki Fenix 2022”.

Zadanie polegające na napisaniu opowiadania fantasy wykonała wzorowo, po raz kolejny znajdując się w gronie wyróżnionych przez Opolski Klub Fantastyki.

DZIEŃ SPORTU