Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

21 kwietnia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięło w nim udział 43 uczestników, w tym trzy uczennice naszego liceum: Julia Brednarek, Magdalena Grochla oraz Iwona Kondziela.

Zakres materiału obejmował Księgę Proroka Jeremiasza oraz dwa Listy św. Piotra wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami. Po części pisemnej najlepsza okazała się Magdalena Grochla, a tuż za nią na miejscu drugim znalazła się Julia Bednarek. Obie dziewczyny przeszły do części ustnej, w której wzięło udział siedmioro najlepszych. Ostatecznie Magda zajęła miejsce piąte, natomiast Julia utrzymała się na miejscu drugim i tym samym przeszła do finału konkursu, który odbędzie się już niebawem w Niepokalanowie. Tam Julia powalczy o główną nagrodę – wyjazd do Ziemi Świętej.

Zwyczajem tego konkursu jest Spotkanie Młodych z Biblią organizowane już od 15 lat w Częstochowie. W tym roku odbyło się ono 12 maja. Na Jasną Górę przyjechali finaliści konkursu biblijnego z całej Polski. Była to świetna okazja by się spotkać, poznać, ale i wziąć udział w warsztatach biblijnych przygotowujących uczestników finału do ostatecznych rozgrywek.

Magdzie, Julii i Iwonie GRATULUJEMY i dziękujmy za udział!!!

Julio, już teraz życzymy, byś z Niepokalanowa wróciła z biletem do Ziemi Świętej!!!