prymusi Opolszczyzny

28 października dwoje uczniów naszej szkoły odebrało Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego „Prymus Opolszczyzny”. Byli to Fiona Rosak i Piotr Wojciechowski.

Piotr otrzymał nagrodę w kategorii sztuka za osiągnięcia w tańcu towarzyskim na poziomie ogólnopolskim. W swoich zmaganiach tanecznych reprezentuje on szkołę i powiat wraz ze swoją sportową partnerką Aleksandrą Goliszewską. Uczeń posiada klasę taneczną w pięciu tańcach latynoamerykańskich oraz klasę D w pięciu tańcach standardowych. Wielokrotnie był finalistą i stawał na podium konkursów. Brał udział w prestiżowych turniejach tanecznych w Polsce, np. w krakowskim turnieju o Puchar prof. Mariana Wieczystego czy Puchar Klas Tanecznych FED w Żabnie, gdzie zdobywał wyższe klasy taneczne. Na co dzień uczeń trenuje w strzeleckiej szkole tańca Line Studio, a jego instruktorami są Dagmara Vasina Nowak oraz Adam Vasina – mistrzowie par zawodowych w tańcach latynoamerykańskich.

Fiona została nagrodzona za tytuły laureatki wielu konkursów, które wygrała jeszcze jako uczennica PSP nr 4 im. J. Korczaka. Zajęła 1. miejsce w Turnieju Recytatorskim dla klas VII-VIII 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Brała udział m.in. w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej ŻAK 2021 – „Droga do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego”, gdzie została finalistką. Zajęła II miejsce na Festiwalu Śląskiej i Powstańczej Piosenki w Strzelcach Opolskich. Napisała też pracę literacką, która zostanie umieszczona w kapsule czasu, a wszystko to w ramach wygranej w konkursie organizowanym przez fundację TworzyMy Kraków.