Olimiada Języka Niemieckiego

W ostatni weekend miał miejsce centralny etap 44. Olimiady Języka Niemieckiego w Poznaniu. Martha Gabrisz, Emilia Głodek i Martina Torka - uczennice klasy II naszego LO zostały jej finalistkami. Gratulujemy sukcesu!!!!
W erze nauczania zdalnego również olimpiada odbyła się w tym roku na odległość, na szczęście bez technicznych komplikacji. Komitet Centralnej Olimpiady Języka Niemieckiego zrezygnował w tym roku z testu leksykalno-gramatycznego. Część ustna jest jednak na tyle obszerna, że opanowanie całego katalogu zagadnień wymaga ogromnego nakłady pracy ze strony uczestników. Niezbędna jest wiedza na temat historii, geografii, polityki i życia społeczno-kulturalnego trzech krajów niemieckojęzycznych: Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Do tego dochodzi znajomość literatury. Obowiązkowa jest lektura i interpretacja dwóch dzieł literackich sprzed 1945 roku i trzech po tym roku. Dziewczyny wybrały między innymi Hermana Hessego, Ericha Remarque’a czy Maxa Frischa.
Chylę czoła przed wysiłkiem włożonym przez dziewczyny w przygotowanie się do olimpiady, bo przecież jest to czas, który trzeba poświęcić oprócz regularnych lekcji i materiału szkolnego. A przecież nakład pracy nie gwarantuje jeszcze sukcesu. W tym roku sukces stał się jednak ich udziałem, bo znaleźć się w grupie 60 najlepszych w Polsce to chluba i zaszczyt. Jeszcze raz wielkie gratulacje i słowa uznania!