Żegnamy Gimnazjum Dwujęzyczne w Strzelcach Opolskich

Ks. Sebastian Szajda – rocznik 1986 i nasi tegoroczni gimnazjaliści – rocznik 2003. To symboliczne spotkanie dwóch pokoleń, które przeszły przez gimnazjum znikające właśnie z polskiego systemu oświaty. 18 czerwca wspomniani absolwenci spotkali się na uroczystości pożegnania ostatniej grupy naszych uczniów, w czym towarzyszyli nam m.in. Wicestarosta Strzelecki Waldemar Gaida, podinspektor Jarosław Roszczak – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich i Renata Mond-Paszek – Przewodnicząca Rady Rodziców.
Publiczne Gimnazjum Dwujęzyczne w Strzelcach Opolskich przeszło do historii, a szkoda, bo jak powiedział Waldemar Gaida, szkoła przez lata istnienia była okrętem flagowym powiatu strzeleckiego. Tradycyjnie tegoroczne wyniki egzaminu gimnazjalnego plasują nas w czołówce regionu dolnośląsko-opolskiej OKE, co również wyróżnia szkołę na tle innych gimnazjów w kraju. Każdego roku uczniowie zajmowali czołowe miejsca w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Wychowaliśmy pokolenia ludzi przygotowanych do dalszego kształcenia, ludzi, którzy nabyli szereg umiejętności związanych z funkcjonowaniem we współczesnym świecie.
Mieszane uczucia towarzyszące zamknięciu gimnazjum nie przyćmiewają naszej radości i dumy z kolejnego rocznika, który właśnie opuścił mury szkoły. Wielu absolwentów już we wrześniu rozpocznie naukę w tutejszym liceum. Przed nami wszystkimi nowe wyzwania. Gratulujemy sukcesów i doceniamy wysiłki w zmaganiach z przeciwnościami. Na czas wakacji życzymy wszystkim owocnego i bezpiecznego wypoczynku. Aby utrwalić miłe chwile, publikujemy garść fotografii z wczorajszej uroczystości.